آموزش رسوب گیری پکیج دیواری

آموزش رسوب گیری پکیج دیواری – یکی از شایعترین مشکلات پکیج های دیواری تجمع رسوب در قطعات و لوله های پکیج که به علت سختی موجود در آب مصرفی می باشد که عدم رسوب زدایی پکیج می تواند باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری شود و یا پرداخت هزینه های سنگین برای تعمیر پکیج دیواری شود.

رسوب گیری پکیج و اسید شویی پکیج از جمله اقدامات مهم و ضروری هستند که پیش از به راه انداختن شوفاژها باید به فکر آن باشید. اگر افت فشار آب گرم را احساس کردید یا زمان زیادی برای گرم شدن آب نیاز می شود ، حتما به رسوب زدایی پکیج و رسوب گیری رادیاتور شوفاژ نیاز دارید.

رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ  باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود و نمی توان آن را به افراد بی تجربه سپرد. زیرا اگر جرم گیری پکیج به درستی انجام نشود ، باعث گرفتگی و حرکت رسوب به قسمت های دیگر می شود و مجبور می شوید یک بار دیگر هزینه رسوب زدایی پکیج را بپردازید! رسوب زدایی پکیج ( رسوب گیری پکیج )  را پشت گوش نیندازید ، زیرا حتی ممکن است پکیج و شوفاژ ها را کاملا از کار بیندازد.

ما در این مقاله قصد داریم به شما نحوه سرویس و رسوب زدایی پکیج را به روش گام به گام همراه با ویدئو به شما آموزش دهیم.لازم به ذکر است که این آموزش شامل حال تمام برندهای پکیج می شود. بهتر است قبل از اینکه به آموزش بپردازیم شما را با اهمیت سرویس و رسوب زدایی پکیج آشنا کنیم.

سرویس و رسوب زدایی پکیج دیواری را جدی بگیرید.

متاسفانه عده ی زیادی از مردم تصور می کنند که رسوب زدایی دوره ای پکیج های گرمایشی هزینه اضافی یا کاری بیهوده می باشد در حالی که سرویس پکیج ها راهی پیشگیری از ایجاد خسارات جبران ناپذیر یا تعمیرات پکیج با هزینه های بالا می باشد.

با انجام سرویس پکیج، به افزایش بازدهی و راندمان دستگاه کمک کرده ایم. با سرویس پکیج در صورت وجود عیب درونی در دستگاه متوجه آن شده و با باز کردن دستگاه آن را شناسایی می کنیم، برای آشنایی با تعمیر می توانید به مقاله آموزش تعمیر پکیج رجوع کنید.

با صرف هزینه اندک به منظور سرویس های دوره ای از پرداخت هزینه بیشتر برای تعمیر آن جلوگیری می کنیم. پیش از خرابی و از کار افتادن دستگاه از وقوع آن جلوگیری کرده و نسبت به سلامت یا معیوب بودن پکیج آگاهی پیدا می کنیم.در سرویس و رسوب زدایی پکیج با تمیز کردن دستگاه آن را جرم گیری کرده و ظاهر پکیج زیبا می شود.

از کجا بفهمیم که به رسوب زدایی پکیج نیاز است ؟

در صورتی که با هر یک از مشکلات زیر مواجه شدید باید به سرعت برای رسوب زدایی پکیج اقدام کنید و با خدمات از ما تماس بگیرید : فشار آب گرم در دوش حمام و شیر آشپزخانه بسیار کم است

پکیج روشن می شود اما آب به خوبی گرم نمی شود مدت زمان زیادی طول می شد که آب گرم شود شوفاژ و رادیاتور ها به خوبی گرم نمی شوند زمانی که پکیج روشن می شود ، صدای تق تق می دهد فشار و بار سنج پکیج بی دلیل بالا می رود در پکیج ایران رادیاتور ارور شماره ۷۰ روشن می شود.

سرویس پکیج دیواری هر چند وقت باید انجام شود ؟

سرویس کامل: در این نوع سرویس تمامی قطعات مورد بازبینی قرار می گیرند و بررسی می شوند، در این نوع دستگاه به طور کامل سرویس می شود، اگر مدت زمان طولانی از سرویس و رسوب زدایی پکیج میگذرد بهتر است این نوع سرویس را انتخاب کنید تا به نتیجه مطلوب در کارایی آن برسید.

سرویس دوره ای: این سرویس عموما در بازه های زمانی چند ماهه صورت می گیرد و به دلیل کوتاه بودن زمان بین دو سرویس، کار آن سبک تر است و دستگاه به ندرت دچار مشکل خواهد شد، بهتر است پس از خرید و نصب دستگاه از همان ابتدا با روند سرویس دوره ای پکیج پیش بروید، ساده بودن این نوع سرویس به حدی است که با افزایش تجربه و اطلاعات خودتان نیز می توانید آن را انجام دهید.

هزینه رسوب زدایی پکیج
این که میزان رسوبات و جرم های در پکیج چقدر سخت است در هزینه رسوب زدایی پکیج تاثیر می گذارد. بعضی مواقع با یک اسید شویی پکیج ساده کار شما راه می افتد اما گاهی رسوب گیری پکیج پیچیده و سخت خواهد بود در نتیجه زحمت فرد سرویس کار بیشتر خواهد بود.

آموزش سرویس و رسوب زدایی پکیج گرمایشی.

رسوب زدایی پکیج دیواری متخصص خود را می خواهد اما اگر شما خودتان توانایی انجام چنین کاری را دارید با ما همراه باشد با نحوه رسوب زدایی پکیج مادر این مقاله شما را با دو روش آشنا می کنیم و به توضیحات آنها می پردازیم روش سنتی (با استفاده از مواد جرم گیر ) روش مدرن ( با کمک پمپ رسوب گیر) قبل از اینکه به دنبال راه حل برای رسوب زدایی پکیج گرمایشی منازل خود باشیم یادمان باشد که همواره پیشگیری بهتر از درمان است.

آسانترین راه ممکن جلوگیری از تشکیل رسوب است. ما میتوانیم با نصب فیلترهای تصفیه آب ،بر سر راه آب سرد ورودی و همچنین با استفاده از محلول محافظ در برابر رسوب ، در ابتدای راه اندازی دستگاه این مشکل را تا اندازه ای برطرف کرد.

جرم گیری پکیج به روش سنتی
در این روش برای جرم و اسید شویی پکیج از مواد جرم گیر استفاده می شود که حتما باید هنگام استفاده از این مواد ها نکات ایمنی را رعایت فرمایید.در هنگام رسوب زدایی از ماسک و لباس کار و دستکش و عینک استفاده کنید.
در حین ریختن اسید از پاشیدن ان بر روی لباس کار و اعضای بدن جلوگیری کنید .

در صورت پاشیدن اسید بر روی اعضای بدن آن را فورا با آب بشورید.

گام اول : دو شاخه برق پکیج را از برق جدا کرده و کاور پکیج را باز کنید.

گام دوم : بعد از باز کردن کاور پکیج آب دستگاه را تخلیه نمایید. آب پکیج را به روش زیر تخلیه نمایید: ابتدا شیر ورودی آب سرد پکیج را ببندید. سپس شیر پرکن پکیج را در جهت خلاف عقربه های ساعت باز کنید و در آخر شیر آب گرم شیلنگ دستشویی را باز کنید تا آب سیستم تخلیه شود.{یا آبگرمی که در پایین ترین نقطه قرار دارد}

گام سوم : مبدل پکیج را از طریق دو عدد پیچ آلن {شماره ۴} به بلوک ها متصل است را باز کنید.

گام چهارم : بنده دو روش برای رسوب زدایی مبدل ثانویه استفاده میکنم :۱ – شستشوی مبدل با دیسکلر {اسید و یا جوهر نمک صنعتی} ۲ – در صورت تخلیه نشدن کامل رسوب ها از طریق اسید شویی مبدل را حرارت داده و سپس با ضربه چکش و فشار آب رسوبات کنده شده بیرون میریزد.{ دقت شود که روی رزوه پیچ ضربه نخورد }

گام پنجم : بعد از باز کردن مبدل و تخلیه کامل آب درون آن مبدل را روی زمین گذاشته و از سمت دو سوراخ آن شروع به ریختن دیسکلر می نماییم.و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه با فشار آب میشوریم. { دقت شود در صورتیکه از دو سمت مبدل دیسکلر بریزیم ممکن است گرفتگی بیشتر شود }

گام ششم : در صورتی که بعد از اسید شویی مبدل هنوز رسوبات به طور کامل تخلیه نشده بود. مبدل را روی اجاق گاز گذاشته و شعله را زیاد میکنید. و با سرخ شدن مبدل آن را توسط یک آچار برداشته و با چکش چندین ضربه محکم زده و سپس با فشار آب میشوریم.

گام هفتم : بعد از تخلیه کامل رسوبات از مبدل اقدام به نصب مینمایم . اورینگ ها را در صورت نیاز تعویض کرده.

گام هشتم : و اقدام به نصب مبدل ثانویه می نماییم . نکته : هنگام نصب دقت شود جهت شیارهای روی مبدل باید سمت چپ قرار گیرد وگرنه بسته نمیشود.

گام نهم : و در آخر فشار دستگاه را روی ۱/۵ تنظیم کرده و دستگاه را روشن میکنید. رسوب زدایی پکیج به روش مدرن (پمپ) در این نوع از سرویس نیازی به باز کردن دستگاه نیست .

پمپ اسیدشویی را در ظرف اسید قرار میدهیم و خروجی را به یک ظرف مبدل گرمایی وصل می کنیم و طرف دیگر مبدل گرمایی با استفاده از شلنگ لاستیکی به ظرف ارتباط می دهیم.

پس از چند دقیقه کار کرد پمپ تمام جرم داخل مبدل گرمایی گرفته میشود و پس از پایان کار در ظرف مربوطه اب تمیز ریخته و مبدل را شستشو میدهیم و در محل خود نصب می نماییم.