کولر گازی و داکت

✦ تلفن واحد فروش  ✦

021-44100451

021-44100452

✦ تلفن واحد خدمات ✦

021-44143342

021-44118803

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم / چرا باید فیلتر های کولر گازی را تمیز کنیم ؟
این کویل های مانند رادیاتور ماشین عمل می کنند و همیشه باید تمیز و پاکیزه نگه داشته شوند تا با هوای پیرامون خود به خوبی در ارتباط باشند و سرما یا گرما را از کویل ها به هوای اتاق انتقال دهند.تمیز بودن فیلتر ها در واقع به بهبود کارایی خنک کنندگی و و متعاقب آن صرفه جویی در انرژی می شود.

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم ؟
در مرحله اول سعی کنید دستمال مخصوصی را برای تمیز کردن کویل های اسپلیت تهیه کنید و فقط برای تمیز کردن اسپلیت از آن استفاده نمایید. بعد از تهیه دستمال سعی کنید از یک  اسپری پاک کننده خوب برای شستن کویل ها بهره ببرید چون کویل ها بسیار حساس هستند مواظب باشید که از پاک کننده های شیمیایی بسیار قوی استفاده نکنید چون ممکن است به کویل ها ضربه بزند پس سعی کنید شستشو و تمیز کردن فیلتر کولر را طبق اصول انجام دهید.

غیر از مواردی که در مورد تمیز کردن فیلتر اسپلیت ها گفته شد می توانید از بخارشور هم برای تمیز کردن کویل ها استفاده نمایید ولی اگر کویلها خیلی کثیف و چرب باشند باید دقت کنید که ابتدا با استفاده از اسپری پاک کننده آن را از حالت چرب بودن و کثیفی خارج کنید و بعد از مدتی با استفاده از دستگاه بخار شور آن را به خوبی تمیز نمایید.

بعد از شستشو مطمئن شوید که فیلترها به خوبی خشک شده اند و فیلتر را به مکان اصلی خود برگردانید و دریچه را ببندید حدود نیم ساعت که از تمیز کردن فیلتر کولر گازی سپری شد می توانید با خیال راحت کولر اسپلیت خود را روشن کنید و از آن لذت ببرید.

فیلتر هوای کولر گازی را بعد از چه مدت تمیز کنیم ؟
پاسخ این سوال این است که استفاده شما از کولر گازی به چه اندازه ای است و همچنین محیطی که در آن قرار دارید آیا هوایش خیلی آلوده است ؟ اگر استفاده ی شما از کولر گازی بصورت میانگین روزانه بیشتر از ۶ ساعت و آلودگی محیطی شما زیاد است باید هر ۲ هفته یکبار فیلتر کولر گازی را تمیز کنید در غیر اینصورت می توانید ماهی یکبار فیلتر هوا  را تمیز نمایید.

علت بوی بد کولر گازی

آموزش نحوه تمیز کردن فیلتر کولر گازی
در این مطلب با نحوه تمیز کردن فیلتر کولرگازی آشنا میشوید و همچنین نکات زیر را بیان میکنیم: افزایش راندمان کاری کولر با تمیز کردن فیلتر کولر گازی / تمیز کردن فیلتر کولر گازی به صورت گام به گام / طریقه جا زدن فیلترها بعد از تمیز کردن فیلتر کولر گازی

چند نکته حائز اهمیت در تمیز کردن فیلتر کولر گازی

تمیز کردن فیلتر کولر گازی مهم ترین کار در سرویس و نگه داری کولر گازی می باشد چرا که فیلتر کولر گازی از مهم ترین اجزاء کولر گازی می باشد و وظیفه آن فیلتر کردن ذرات معلق در هوا می باشد. فیلتر های کولر گازی هر چند ماه یکبار باید تعویض گردند این کار باعث بهتر عمل کردن کولر گازی خواهد شد و عمر مفید کولر گازی را افزایش خواهد داد.

وظیفه فیلتر کولر گازی جذب کردن گرد و غبار و ذرات موجود در هواست که تمیز کردن فیلتر کولر گازی موجب تصفیه و تهویه هوا خواهد شد و کولر گازی بادی خنک تر و مطبوع تر به محیط می بخشد. تمیز کردن فیلتر کولر گازی بسیار ساده است و وقت چندانی از شما نمی گیرد پس با انجام این کار ساده و کوتاه با توجه به هزینه های گزاف تعمیر کولر گازی تهران می توانید از صرف این هزینه های اضافی جلوگیری نمایید.

افزایش راندمان کاری کولر با تمیز کردن فیلتر کولر گازی
بهتر است بدانید در صورت عدم تمیز کردن فیلتر کولر گازی وجود گرد و غبار و ذرات دیگر سبب می شود که راندمان کاری کولر گازی پایین بیاید به این دلیل که با کشیده شدن هوای گرم به داخل پنل کولر گازی، این هوا با گذشتن از روی کویل های خنک به هوایی مطلوب و خنک تبدیل می شود و این در صورتی امکان پذیر است که فیلتر کولر گازی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی به صورت گام به گام

یک سرویسکار کولر گازی بنا به تجربه توجه دارد که قبل از تمیز کردن فیلتر کولر گازی از خاموش بودن کولر گازی اطمینان حاصل کند ولی اگر شما خود اقدام به سرویس کولر گازی خود کرده اید با رعایت این نکته، در صورت امکان فیوز برق کولر را قطع و دوشاخه برق آن را از پریز جدا کنید. سپس با گرفتن دو طرف کولر گازی، پنل جلوی کولر را باز کنید. با آزاد کردن قسمت جلوی فیلتر، می توانید کل فیلتر را به آرامی و با دقت بیرون بیاورید.

در زمان تمیز کردن فیلتر کولر گازی دقت داشته باشید که هر دو فیلتر کولر را در آورید و تمیز کنید. می توانید برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی از یک برس نرم کمک بگیرید و آنها را زیر آب به آرامی بشویید و بگذارید خشک شود. حتما قبل از اینکه فیلتر ها را سر جای خود قرار دهید از خشک بودن کامل آنها مطمئن شوید.

طریقه جا زدن فیلترها بعد از تمیز کردن فیلتر کولر گازی
هنگام جا انداختن فیلتر ها در کولر ابتدا فیلتر ها را از قسمت عقب جا بزنید سپس قسمت جلویی را جا بیندازید با این کار از درست جا افتادن فیلتر ها می توانید اطمینان حاصل نمایید و به فیلتر ها آسیبی نخواهید رساند. بعد از اتمام تمیز کردن فیلتر کولر گازی و خشک کردن فیلتر ها و جا انداختن آنها در پنل کولر حال می توانید پنل جلوی کولر را ببندید.

چند نکته حائز اهمیت در تمیز کردن فیلتر کولر گازی

چنانچه کولر گازی شما در یک مکان عمومی قرار دارد و کف محوطه فرش ندارد، تمیز کردن فیلتر کولر گازی را هر دو روز انجام دهید. چنانچه کولر گازی شما در منزل نصب شده است، در هر ماه یکبار و یا هر ۳ هفته یکبار فیلترها را تمیز کنید. البته بسته به میزان استفاده و میزان گرد و غبار موجود در هوا می توانید این بازه زمانی را کم و یا زیاد نمایید.

Cart
  • سبد خرید خالی است