کولر گازی و داکت

✦ تلفن واحد فروش  ✦

021-44100451

021-44100452

✦ تلفن واحد خدمات ✦

021-44143342

021-44118803

شارژ گاز کولر گازی در تهران

شارژ کولر گازی در تهران
یکی از مشکلات عمده که عملکرد کولر گازی را دچار اختلال می کند و شما را از داشتن هوای مطبوع محروم می کند، نبود یا کمبود گاز در کولر گازی می باشد. بنابراین شما باید حداقل به صورت سالانه اقدام به شارژ گاز کولر گازی خود کنید، تا علاوه بر آنکه از وجود هوای مطبوع در منزل یا شرکت خود محروم نشوید، و از خراب شدن کولر گازی نیز جلوگیری کنید.

اما سوالی که برای بسیاری از کاربران به وجود می آید، آنست که چطور باید گاز کولر گازی خود را شارژ کنیم؟ در صورتی که شما در تهران زندگی می کنید، می توانید شارژ کولر گازی خود را به مجموعه آذر صبا بسپارید. همانطور که می دانید یکی از دلایل سرد نکردن فضا توسط کولر گازی، عدم شارژ گاز کولر است.

شارژ کولر گازی با گاز مبرد R410a
طی تحقیقات انجام شده از طرف کارشناسان و طبق تجارب متعدد در بدو ورود اسپیلت ها به منازل، از مبرد R410a با ویژگی انعطاف پذیری و انطباق با محیط یاد می گردد. این گاز به هیچ عنوان اثرات جانبی بر روی تنفس نداشته و حتی از نظر آلودگی های زیست محیطی نیز هیچ اثری بر جای نمی گذارد.تحقیقات نشان داده که این گاز حتی بر روی لایه ازون نیز هیچ اثر پایداری نخواهد گذاشت.

همچنین این گاز فریونی به استقامت و ماندگاری نیز معروف می باشد. همین موضوع باعث شده تا در شرایط مختلف همچون گرما و سرما بالا بماند و در صورت خاموش کردن مقطعی اسپیلت ، پایداری دمایی که از آن انتظار دارید تا حدی در محیط باقی بماند. بر طبق تمامی این نکات مبرد R410a جزء بهترین گاز هایی است که می توان در اسپیلت ها به کار بست. این گاز استقامت خوبی در برابر سرما از خود نشان داده و این ویژگی کمک شایانی به عدم یخ زدگی کندانسور و اختلال در موتور اسپلیت می کند. گاز R410 دماهایی بین 10 تا 15 درجه سانتی گراد را تحمل می کند.

نکاتی در خصوص شارژ کولر گازی

هیچگاه کپسول مبرد را در حالت سرد شارژ نکنید. در این خصوص لازم نیست کپسول شارژر را با استفاده شعله مستقیم شارژ نمایید. این کار بسیار خطرناک می باشد. سعی کنید با آب گرم تا دمای 40 درجه گرم کنید. برای این کار حتی توصیه نمی شود با بخار آب بسیار داغ اقدام به گرم کردن کپسول کنید. برای تخلیه کامل مبرد می بایست کولر گازی (بسته به میزان گاز موجود در آن) حدودا بین 10 تا 15 دقیقه روشن بماند تا گاز موجود در کندانسور، از اپراتور خارج شود. در صورت خالی شدن کامل گاز کولر گازی و شارژ کامل ان به نکات زیر توجه داشته باشید.

1. آیا صدایی غیر طبیعی از بخش کندانسور کولر گازی می شنوید؟ 2. آیا سرمای حاصل از کارکرد کولر گازی طبیعی است و به اصطلاح خنکی لازم را به محیطی که در آن قرار دارد می دهد؟ 3. آیا فرآیند خروج آب از لوله تقطیر طبیعی و نرمال است؟ آیا اصلا آبی از آن خارج می شود؟ 4. آیا در محل اتصالات نشتی وجود داشته ؟ طی بررسی های تمامی این مسائل در صورت عدم اطمینان از هر کدام از موارد ذکر شده با سرویسکار کولر گازی خود تماس بگیرید و با وی مشورت کنید.

سرویس کولر گازی در تهران

در تمام خانه ها تعداد زیادی از لوازم الکتریکی و مکانیکی وجود دارد که هر یک از آنها برای طول عمر و افزایش بهره وری به تعمیر و سرویس به موقع نیاز دارند. سرویس به موقع کولر گازی از کاهش کیفیت و خراب شدن دستگاه جلوگیری می کند. اختلالات متعددی ممکن است باعث شود که شما برای تعمیر کولر گازی با یک تعمیرکار تماس بگیرید. به عنوان مثال اگر در هنگام کار کردن کولر متوجه صداهای عجیب و غریب می شوید و یا کولر گازی روشن نمی شود و یا هر دلیل دیگری، می تواند از دلایل نیاز به سرویس باشد.

همچنین یکی از مواردی که ممکن است با آن برخورد کنید، خنک نکردن کولر گازی است. تصور کنید ساعتی از روشن شدن کولر گذشته و هنوز فضا گرم است و کولر هیچ باد خنکی را از خودش خارج نمی کند. در این حالت بایستی با یک مرکز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید تا کارشناس برای بررسی این مشکل اقدام کند. غالبا اولین آیتمی که برای خنک نکردن کولر گازی مورد بررسی قرار می گیرد شارژ گاز کولر گازی است که عدم آن موجب این مشکل می شود و فضا خنک نخواهد شد. از این رو تعمیرکار با افزایش شارژ گاز مشکل را حل می کند.

شارژ کولر گازی و تمامی پروسه های طی کردن این مراحل حساسیت و تخصص خاص خود را می طلبد چرا که در غیر اینصورت مشکلات جانبی را به مشکل کولر گازی خود اضافه خواهید کرد. سعی داشته باشید در صورت استفاده از خدمات شارژ کولر گازی در تهران با مرکز مرتبط و متخصص در این حوزه در تماس باشید.

 

Cart
  • سبد خرید خالی است